Systemy uzdatniania wody

Wachlarz produktów obejmuje rozwiązania dla domu: zmiękczacze, odżelaziacze, odmanganiacze,odwrócona osmoza, lampy UV, filtry węglowe do wody, filtry pod zlewozmywakowe, na rurowe filtry, wkłady wymienne, dystrybutory wody, zestawy dozujące, złoża filtracyjne oraz pełną ofertę części wymiennych oraz akcesoria do instalacji. W zakresie uzdatniania wody do celów przemysłowych oferujemy: przemysłową odwróconą osmozę, specjalistyczne kompleksowe rozwiązania indywidualne (woda do celów chłodniczych, kotłowych) jak i bezpłatne doradztwo w zakresie doboru urządzeń, wysokiej klasy realizacje zapotrzebowania na zmiękczacze, odżelaziacze, węglowe filtry, odmanganiacze wody, wkłady wymienne, sterylizację lampami UV do celów przemysłowych, obsługę gwarancyjną, pogwarancyjną jak i sprawną pomoc techniczną oraz obsługę serwisową.


Zmiękczanie wody

Odwrócona osmoza

Woda z większości ujęć w Polsce charakteryzuje się wysoką zawartością rozpuszczonych w niej związków wapnia i magnezu, które to powodują tzw. " twardość wody". Węglany tych soli wytrącają i osadzają się w postaci kamienia. Jony wapnia i magnezu mogą występować w postaci węglanów Ca(HCO3 i Mg(HCO3) (twardość węglanowa) lub w postaci CaCl2, MgCl2, CaSO4 i MgSO4 (twardość niewęglanowa).
Twarda woda jest niepożądana do picia i zasilania wodociągów komunalnych, nie nadaje się również na potrzeby gospodarki wodnej w energetyce (kotły parowe, wymienniki ciepła itp.).
System odwróconej osmozy jest najlepszą i najbardziej skuteczną metodą zapewnienia sobie i swojej rodzinie czystej wody. Odwrócona osmoza połączona z systemem filtrów osadowych i aktywnych daje wodę pozbawioną zanieczyszczeń takich jak: trujące i rakotwórcze związki chemiczne.


Odwrócona osmoza

jest naturalnym procesem, którego istotą jest oddzielenie wody od rozpuszczonych w niej substancji bez stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. Proces ten jest uwarunkowany obecnością błony (półprzepuszczalnej membrany), przez którą mogą przeniknąć jedynie cząsteczki wody. Osmoza odwrócona (ang.: reverse osmosis - RO) jest to proces, w którym zanieczyszczona woda przenika przez półprzepuszczalną błonę (membranę). Pod wpływem ciśnienia woda, przechodząc przez membranę z roztworu o większym stężeniu do roztworu o mniejszym stężeniu, zostaje trwale oddzielona od zanieczyszczeń, które są odprowadzane do ścieków.

Tak oczyszczona woda:
- nadaje się do picia bez przegotowania
- jest doskonała do sporządzania odżywek dla dzieci
- uwydatnia aromat kawy i herbaty
- doskonale nadaje się do rozcieńczania soków i napojów oraz kostek lodu do drinków
- jest odpowiednia do mycia owoców, warzyw i mięsa
- potrawy na niej gotowane są zdrowsze i mają naturalny smak
- zalecana jest do picia przy skłonnościach do tworzenia się kamieni w nerkach i woreczku żółciowym
- doskonale nadaje się do pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt, mycia twarzy i zębów
- można nią płukać delikatne powierzchnie (np. szkła kontaktowe),
- nie pozostawia osadu kamiennego w czajnikach, żelazkach, ekspresach itp..
- eliminuje czynniki wywołujące uczulenia (np. chlor),
- używana do zmywania naczyń nie pozostawia osadu, dzięki czemu szkło i naczynia są błyszczące
- może być również używana do akwariów, podlewania roślin i jako źródło czystej wody dla zwierząt domowych


System odwróconej osmozy jest wygodniejszą i bardziej oszczędną alternatywą zakupów wód butelkowanych. Jest godny polecenia:
- w mieszkaniach, domkach jednorodzinnych
- biurach i zakładach pracy
- znakomity do hoteli, gastronomii itp.,
- niezbędny w żłobkach, przedszkolach i innych placówkach opiekuńczych
- szpitalach i aptekach


Systemy RO wyposażone są standardowo w technologicznie doskonałe membrany o wydajności do 190 litrów na dobę, 15 litrowe zbiorniki oraz osobne krany montowane na zlewie.


WĘGLOWE FILTRY DO WODY

Filtrację na węglu aktywnym stosuje się do poprawy jakości wody do picia, głównie smaku, zapachu i barwy. Specjalnie preparowany węgiel aktywowany zatrzymuje rozpuszczone w wodzie substancje organiczne pochodzenia humusowego, chlor i jego pochodne, fenole oraz inne substancje wpływające na smak, zapach i barwę wody.
Granulowany węgiel aktywny zalecany do procesów separacji i oczyszczania w fazie ciekłej. Jest to najwyższej jakości produkt wytwarzany z wyselekcjonowanych gatunków węgli. W wyniku unikalnego procesu aktywacji parą oraz dzięki wysokiemu reżimowi kontroli jakości, węgiel aktywny odznacza się doskonałą zdolnością absorbcyjną. Zalecany jest on do usuwania barwy, rozpuszczonych związków organicznych oraz tych substancji, które powodują niepożądany zapach, smak, pienienie lub mętność.

Węgiel jest porowatym ciałem stałym w formie proszku, wytłoczek lub granulek, produkowany z wszelkiego rodzaju materiałów o wysokiej zawartości węglowej, np. drewna, skorup orzechów, odpadów węglowodorowych, torfu, węgla brunatnego, bitumicznego i antracytowego.

Oferujemy filtry węglowe serii EKO-TWO:
EKO-TWO 100-140 - filtr węglowy z automatycznym sterownikiem czasowym o wydajności 1,2 - 2,4m3/h,
EKO-TWO Magnum - filtr węglowy z automatycznym sterownikiem czasowym o wydajności 3 - 19,5m3/h.
Charakterystyka filtrów węglowych serii EKO-TWO:


3-cyklowy zawór sterujący,
działanie bezobsługowe - płukanie złoża sterowane automatycznie,
zbiornik o zwiększonej wytrzymałości z włókien szklanych,
wysoka sprawność filtracji,
najwyższa jakość za niską cenę.